Uzaktan Eğitim Programları
Ana Sayfa Genel Bilgiler Programlar Enstitü Dergisi Öğrenci İşleri
  GENEL BİLGİLER  
YAZICI DOSTUSAYFAYI YAZDIR
 Mezuniyet Töreni (2008)

 

ÜNİVERSİTEMİZİN FEN, SAĞLIK VE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜLERİ  2007-2008 EĞİTİM –ÖĞRETİM YILI MEZUNİYET TÖRENİ 04 TEMMUZ 2008 TARİHİNDE YAPILDI

 

 

 

 

Enstitüler Adına Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü
Prof. Dr. Nihat  KÜÇÜKSAVAŞ’ın Konuşma Metni

04.07.2008

 

 

Sayın Rektörüm,

Sayın Rektör Yardımcılarım

Sayın Dekanlar,

Sayın Enstitü ve Yüksekokul Müdürleri

Değerli Öğretim Üyeleri,

Değerli Konuklar,

Sevgili Mezunlarımız,

Görsel ve Yazılı Basınımızın Değerli Temsilcileri.

 

Bugün Çukurova Üniversitesi Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler Enstitülerinden 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında mezun olan Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerimizin mezuniyet töreni için toplanmış bulunuyoruz.

 

Sayın konuklar, değerli öğretim üyeleri,

Öncelikle, ülkemizin geleceğini şekillendirmede ve aydınlatmada önemli roller üstleneceklerine inandığımız gençlerimizi toplumun hizmetine kazandırdığımız bugünde, bizlere katıldığınız ve coşkumuza ortak olduğunuz için şahsım, Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler Enstitüleri, tüm mesai arkadaşlarımız ve mezunlarımız adına siz konuklarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Törenimize hoş geldiniz.

 

Sevgili mezunlarımız; sizlerle gurur duyuyoruz, mutluluğunuzu paylaşıyoruz. Hepiniz Çukurova Üniversitesinin ve onun değerlerinin birer bekçisisiniz, Ülkemizde ve Dünyada Çukurova Üniversitesinin aydınlanma meşalesini taşıyacaksınız.

Bilimsel kalkınmışlığın göstergesi olan lisansüstü düzeyde eğitilmiş insan sayısını ve buna bağlı olarak uluslararası düzeyde bilimsel araştırma sayısını artırmak başlıca görevimizdir. Lisansüstü öğretim, bilimsel araştırma ve teknolojik gelişmenin esasını oluşturmaktadır. Yükseköğretim Kurumlarında tüm işlevleri içeren kalite en vazgeçilmez unsurdur. Yükseköğretim kaliteden ödün veremez.

Mezunlarımızın aldıkları diploma ile yetinmeyip, daima daha ileriyi, daha büyük başarıları hedef alacaklarını, dünya literatürünü izleyeceklerini, bunları kavramakla kalmayıp, bunlara katkıda bulunmayı ideal edineceklerini biliyorum.

Araştırıcı, yaratıcı ve girişimci olarak yetiştirilen siz mezunlarımızın uluslararası ün kazanmış bilim adamları, mühendisler, eğitimciler, sağlıkçılar, işletmeciler, çağdaş projelere imza atan mimarlar ve sanatçılar olarak Çukurova Üniversitesi Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler Enstitüleri diplomalarını taşıması ile gurur duyacağız.

 

Mezunlarımızla gurur duyarken, yapabilecekleri önemli işleri hayal ederken, hepimiz, Çukurova Üniversitesinin bugünlere gelmesinde emeği olanlara, Enstitülerimizin bütün faaliyetlerinde bizlere sürekli destek olan başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Alper AKINOĞLU olmak üzere üniversitemiz yönetimine şükranlarımı sunuyorum.

 

Sayın Rektörüm, Enstitüler olarak geldiğimiz yeri yeterli bulmuyoruz. Arzumuz bilimsel kaliteyi en üst düzeye çıkarmak, Enstitülerimizi uluslararası düzeyde layık olduğu yere taşımaktır.

 

Mezunlarımızın çok değerli aileleri,

Büyük güçlüklerle yetiştirdiğiniz evlatlarınızı mesleklerinde uzmanlaşabilmeleri için bizlere emanet ettiniz. Fedakârlıklarınıza karşılık bugün burada en güzel hediyeyi alıyorsunuz. Sizler, sevgili öğrencilerimize her zaman her şartta destek oldunuz. Bizler de onları, sizlere ve topluma yararlı birer insan olarak yetiştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Onlarla ne kadar gurur duysanız azdır.

 

Değerli Öğretim Üyelerimiz,

Özveri ile yetiştirdiğiniz bu gençler sizin eserinizdir. Onları başarı ve mutluluk dolu bir yaşama hazırladınız. Sizlere, öğrencilerimiz, aileleri ve Enstitülerimiz adına şükranlarımı sunuyorum.

 

Sevgili mezunlarımız,

Yeni başarılara imza atmak üzere olduğunuz bugünlerde, sizlere düşen en önemli görev; Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı, bilim ve teknolojinin takipçisi, araştıran, düşünen ve üreten bireyler olmanızdır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi akıl ve bilimi rehber edinmede asla taviz vermeyiniz.

Teknolojinin dev adımlarla ilerlediği bir çağda yaşadığımızı da aklımızdan çıkarmayalım. Çağı yakalamak için teknolojideki gelişmeleri günü gününe izlemek ve bilginizi sürekli olarak güncellemek zorundasınız. Bizim mezunlarımıza kazandırmak istediğimiz de budur. Kişide mesleki yetenek, gerekli bilgi, meslek ahlakı, memleket ve insan sevgisi bir arada bulunduğu takdirde, başarı ve mutluluk için hiçbir engel kalmaz.

Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin temel ilkeleri etrafında kenetlenip, bu yolda ilerlerken, bizler öğrenciliğiniz boyunca olduğu gibi, mezun olduktan sonra da her zaman sizlerin yayında olacağız.

 

Yarının dünyasında egemen konumda olabilmemiz zengin ve müreffeh ülkeler arasında yer alabilmemiz için sizler en büyük güvencemizsiniz.

 

Günümüzde tüm ülkelerde Üniversiteleri, Enstitüleri güçlendiren önemli etkenlerden biri de mezunlarla olan ilişkilerin sürdürülmesidir. Enstitüler olarak mezunlarımızla ilişkilerimizi sürekli ve kalıcı hale getirmek istiyoruz. Enstitülerle diyalogunuzu kesmeyeceğinize inanıyoruz. Üyesi olmaya hak kazandığınız mezunlar ailesine hoş geldiniz.

 

Sevgili öğrenciler,

Yaşamınızın bilgi ile sevgi ile güzelliklerle, ülkemize ve insanlığa bir şeyler katabilmenin heyecanı ile dolu olmasını diliyorum. Bugünün hayatınızın en mutlu anıları arasında olmasını diliyorum.

 

Sizleri özleyeceğiz, sizler artık Çukurova Üniversitesi Mezunları Ailesine katıldınız, ömür boyu sürecek bir yolculuğa başlıyorsunuz. Yolunuz açık olsun.

 

Hepinize yeni yaşamınızda sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Siz değerli konuklarımıza da törenimize katıldığınız için teşekkür eder, saygılar sunarım.

 

 65 aktif kullanıcı
[Bize Yazın] [Konuk Defteri] [Dilek Kutusu] [Bizi Tavsiye Edin] [Site Haritası]        

© 2004-2017 Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü   

tasarım::ethemevlice  
google analytics